Zuzanna Gruszczyńska
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku


Wakacyjna zabawa fotograficzna „Zabierz książkę z biblioteki na wakacje!” w kluczborskiej bibliotece


W czasie tegorocznych wakacji Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku przeprowadziła na profilu facebookowym zabawę fotograficzną, w której można było zdobyć zestaw pięciu książek (do wyboru – dla dorosłych, młodzieży lub dzieci).

Aby wziąć udział w losowaniu nagrody, należało wypożyczyć książkę z kluczborskiej biblioteki (lub z filii bibliotecznej) i zrobić jej zdjęcie w miejscu, gdzie spędzało się wakacje. Na fotografii musiało być widoczne, że książka jest z biblioteki (np. pieczątka, kod kreskowy z nazwą biblioteki). Uczestnicy zamieszczali zdjęcia w komentarzach pod postami dotyczącymi zabawy lub przesyłali na podany adres mailowy. Konkurs trwał do 31 sierpnia 2020 r.


Kreta. Laguna Balos

Zaznaczyliśmy, że w konkursie nie mogą brać udziału pracownicy biblioteki i ich rodziny. 2 września przeprowadziliśmy losowanie (w formie transmisji na żywo na profilu facebookowym) i wyłoniliśmy zwyciężczynię zabawy.

Z przesłanych fotografii powstała galeria na profilach biblioteki na Facebooku i Instagramie.


Przewodnik po Bratysławie w Bratysławie


Na tarasie widokowym nad Riwierą Makarską w Chorwacji

Książki z naszej biblioteki były m.in. na Krecie, w Bratysławie, w Chorwacji i nad naszym polskim morzem. Cieszymy się, że książki towarzyszą naszym Czytelnikom w wakacyjnych podróżach i odpoczynku.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska