Andrzej Sowa
Dyrektor GBP Skarbimierz


Dzieci z Przedszkola w Brzezinie w filii GBP Skarbimierz w Żłobiźnie.
Wspaniały pokaz lekcji bibliotecznej.


Dnia 2 czerwca 20201 r. dzieci z przedszkola w Brzezinie przyjechały do biblioteki w Żłobiźnie na wspaniałą lekcję biblioteczną, ukierunkowaną właśnie na dzieci w wieku przedszkolnym.

Pilot Jaś zabrał małych gości w podróż do czytelni, gdzie Pani Małgorzata Dziura, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu pięknie ich powitała i zapoznała z zasadami obowiązującymi w tym miejscu oraz w wypożyczalni. Dzieci obejrzały na ekranie krótki film o wydawaniu książki. Otrzymały do obejrzenia poplamione, porysowane i zniszczone egzemplarze, aby jeszcze lepiej zrozumieć, że o książki należy dbać. Same także formułowały wnioski, jak należy to czynić.

Postacie z bajek (Księżniczka Dżasmina – Justyna Mencel, Królewna Śnieżka – Angelika Jarosz, Czerwony Kapturek – Małgosia Bętkowska) przeprowadziły przedszkolaki przez krainę baśni, zadając dzieciom różnorodne zagadki. Było także wspólne czytanie w bibliotecznym kąciku dziecięcym. Dzieci chętnie wybierały książeczki do wypożyczenia. Nasi nowi czytelnicy osobiście i z dumą podawali wybraną książkę do zarejestrowania, odbierając przy tej okazji zakładkę.

Na zakończenie przyszedł czas na wizytę w hali widowiskowo-sportowej w Żłobiźnie, gdzie przygotowano i zaprezentowano na fragmenty scenografii z Aladyna – z wielkim słoniem i wspaniałym pałacem! Na scenie odbyły się także zajęcia praktyczne z elementami choreografii, a w stroju księżniczki przeprowadziła je instruktor Justyna Mencel.

Jesteśmy przekonani, że był to dla dzieci przedłużony Dzień Dziecka, którego przygotowanie kosztowało dużo pracy, ale radość i uśmiech przedszkolaków z Brzeziny był dla wszystkich pań największą satysfakcją. Mamy nadzieję, że dzieci chętnie będą odwiedzać bibliotekę, a dzięki tej szczególnej, bajkowej lekcji bibliotecznej znajdą się wśród nich przyszli gorliwi czytelnicy.

Serdecznie dziękuję Pani kierownik Małgorzacie Dziurze za pomysł i perfekcyjną realizację niepowtarzalnej lekcji bibliotecznej z wykorzystaniem technicznych i multimedialnych możliwości bazy filii bibliotecznej z Żłobiźnie. Dziękuję zaangażowanym w lekcję paniom bibliotekarkom: Małgorzacie Bętkowskiej z filii w Lipach, Angelice Jarosz z filii w Łukowicach Brzeskich oraz Justynie Mencel, instruktorce tańca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska