Celina Chęcińska
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzowie Śląskim


Spotkanie sieciujące dyrektorów i kierowników bibliotek powiatu oleskiego


Z inicjatywą spotkania wyszła biblioteka w Dobrodzieniu, ponieważ Gorzów Śląski i Dobrodzień jako jedyne biblioteki z powiatu oleskiego biorą udział w 4. rundzie PRB i co miesiąc spotykają się z bibliotekarzmi z województwa opolskiego i dolnośląskiego na wspólnych warsztatach i werbinariach. Więc gorzowska biblioteka pełniąca funkcję biblioteki powiatu oleskiego postanowiła zorganizować takie spotkanie sieciujące i odbyło się ono 24 lutego br. Na spotkanie zaproszona została kadra zarządcza wszystkich bibliotek działających na terenie powiatu oleskiego.


Fot. z archiwum biblioteki

Tematem spotkania była bieżąca działalność, wymiana doświadczeń i obranie wspólnego kierunku działania. Można też było zwiedzić wystawę w Galerii Kredens pt. „W kadrze zatrzymane”. Na wystawie można było podziwiać ok. 100 eksponatów z początków lat 50-tych, 70-tych i 80-tych, tj. aparaty fotograficzne, lampy błyskowe, kamery, projektory do filmów, powiększalniki fotograficzne, rzutniki do bajek, błony fotograficzne, maskownice oraz stanowisko do wywoływania zdjęć.


Fot. z archiwum biblioteki

Dzięki temu spotkaniu wiemy, z jakimi problemami na co dzień borykają się biblioteki i jakie są ich oczekiwania. Okazuje się, że największą potrzebą są cykliczne spotkania. Spotkanie w Gorzowie Śląskim okazało się dobrym prognostykiem na przyszłość, ponieważ kolejne odbędzie już w kwietniu – w Dobrodzieniu.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska