W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia ze spotkania z Martiną Manderą-Rzepczyńską (23.03.2022)
23 marca br. w naszym namiocie w ogrodzie WBP gościliśmy Martinę Manderę-Rzepczyńską, której debiutancka książka dla dzieci, Opowieści Baby Tiny przeniosła nas w magiczny świat słowiańskich mitów.

Spotkanie prowadził Maciej Janocha.Zdjęcia z koncertu Muzyka w Galerii (10.03.2022)
10 marca br., podczas koncertu z cyklu Muzyka w Galerii mieliśmy przyjemność wysłuchać młodych, niezwykle utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert poprowadziła Aleksandra Bełkot z Biblioteki Muzycznej WBP.Zdjęcia z wernisażu wystawy poświęconej prof. Bartoszewskiemu (7.03.2022)
7 marca br. w namiocie w ogrodzie WBP odbył się wernisaż wystawy „Bartoszewski 1922-2015. Pod prąd – Pamięć – Pojednanie”, poświęconej życiu i działalności zmarłego w kwietniu 2015 r. byłego ministra spraw zagranicznych, dyplomaty i historyka.

Podczas wernisażu mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzanny Donath-Kasiury oraz wspomnienie prof. Stanisława S. Nicieji o Władysławie Bartoszewskim. Wprowadzenie do wystawy przedstawił Marcin Barcz, były sekretarz Władysława Bartoszewskiego, współtwórca wystawy. Wieczór uświetnił występ kwartetu smyczkowego Angelus.

Wystawę można oglądać w Galerii WuBePe do 2 kwietnia br.Zdjęcia ze spotkania z Łukaszem Barysem (22.02.2022)
22 lutego gościliśmy Łukasza Barysa, debiutantem, który za książkę Kości, które nosisz w kieszeni został nagrodzony Paszportem Polityki.

Z pisarzem rozmawiała Agnieszka Zientarska.Zdjęcia z koncertu Muzyka w Galerii (17.02.2022)
17 lutego odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyka w Galerii, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert poprowadził Krzysztof Koss, kierownik Biblioteki Muzycznej WBP.Zdjęcia z wernisażu wystawy plakatu V4 (1.02.2022)
1 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbył się wernisaż wystawy plakatu V4. Gości przywitali: Konsul Generalny Węgier w Krakowie dr Tibor Gerencsér, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zbigniew Kubalańca oraz Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu Tadeusz Chrobak.

Wernisaż uświetnił piękny koncert kameralny. Zagrały dla nas: Martyna Klupś-Radny – flet poprzeczny, Lucie Nesvadbová – gitara, Wioletta Fluda-Tkaczyk- fortepian.

Wystawę, na którą składały się prace artystów-grafików z Polski, Węgier, Czech i Słowacji można było oglądać w Galerii WuBePe do 26 lutego br.Zdjęcia ze spotkania online z Eliane Brum (18.01.2022)
18 stycznia, w ramach cyklu Rozmowy bez granic, połączyliśmy się z samym środkiem serca i płuc świata , Amazonią, by porozmawiać z Eliane Brum.

Brazylijska dziennikarka i aktywistka, nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za zbiór reportaży Kolekcjoner porzuconych dusz, od lat walczy o zaprzestanie destrukcji puszczy lasów deszczowych Amazonii. Podczas rozmowy, dołączył do nas jej mąż, dziennikarz zajmujący się środowiskiem w ujęciu globalnym, Jonathan Watts.


Więcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl
                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska