Aleksandra Okulus
Dział Udostępniania Zbiorów WBP w Opolu


Nowości prasowe w Czytelni WBP Opole.
„bikeBoard”
Istniejący od 1996 roku „bikeBoard” to jedyny na polskim rynku wydawniczym magazyn o tematyce rowerowej. Pismo stanowi rzetelne, a przy okazji atrakcyjne pod względem wizualnym kompendium praktycznej wiedzy, z którego korzystać mogą rowerzyści – zarówno ci, którzy uprawiają ten sport profesjonalnie, jak i amatorzy-hobbyści. „bikeBoard” przygotowuje zespół prawdziwych rowerowych pasjonatów we współpracy z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nieocenionym atutem czasopisma są testy rowerów i osprzętowania (nawet 200 rowerów rocznie), które zawierają – często nieudzielane przez producentów – informacje na temat pomiarów i parametrów. Na stu dwudziestu stronach miesięcznika znaleźć można również przydatne porady dotyczące ekwipunku (akcesoriów, sprzętu, ubrań) czy szczegółowo opracowane z ekspertami z różnych dziedzin (dietetyki, ortopedii, fizjoterapii etc.) plany treningowe. Na uwagę zasługuje również sekcja tematyczna poświęcona najciekawszym miejscom do rowerowych wypraw i wycieczek w Polsce oraz w najdalszych zakątkach świata.

Materiał fotograficzny zamieszczony za zgodą redakcji pisma.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska