Kamilla Wójt
Dział Instrukcyjno-Metodyczny WBP w Opolu
Ewa Potępa
Wydawnictwo Kobiece


W ramach współpracy: Wydawnictwo Kobiece


Od kilku numerów „Bibliotekarza Opolskiego” przybliżamy naszym czytelnikom profile wydawnictw, z którymi – jak sama nazwa cyklu wskazuje – współpracujemy, a zwłaszcza od lat czyni to Dział Gromadzenia i Opracowania WBP w Opolu. Dzięki takiej podroży łatwiej będzie Państwu zawęzić swoje poszukiwania książek określonego gatunku.

Kontynuując nasz cykl, prezentujemy w tej odsłonie wizytówkę Wydawnictwa Kobiecego, którego to niektóre z pozycji książkowych przedstawiamy na: wbp.opole.pl/wydawnictwo-kobieceWydawnictwo Kobiece to wyjątkowe miejsce na książkowej mapie Polski, w którym pod czujnym okiem kobiet ukazują się książki z zakresu literatury obyczajowej, non-ficton, biografii, poradników oraz literatury młodzieżowej.

Początki Wydawnictwa Kobiecego sięgają 2008 r. Dzięki zebranemu doświadczeniu i ogromnej pasji do książek w 2015 r. postanowiłyśmy skupić się na szeroko pojętej literaturze kobiecej, a także inspirujących książkach dla czytelników o różnych gustach, co między innymi zaowocowało nową marką Mova oraz marką skierowaną do młodzieży – Young.

Naszym przepisem na sukces jest wydawanie książek, które same chciałybyśmy przeczytać oraz którymi chciałybyśmy obdarować najbliższych. Wydawnictwo Kobiece nie istniałoby również bez męskiego wsparcia. Razem z naszymi doświadczonymi kolegami z branży tworzymy zgrany zespół gotowy na podejmowanie nowych wyzwań i oferowanie polskim czytelnikom ciekawych książkowych propozycji.

Bogata oferta i jej duża różnorodność tematyczna znalazły uznanie nie tylko w ocenie czytelników, ale także w rankingach książkowych bestsellerów. Wśród najchętniej wybieranych książek Wydawnictwa Kobiecego znalazły się m.in. Perfect on paper Sophie Gonzales, Zamknij wszystkie drzwi Riley’a Sagera czy Serce wiedźmy Genevieve Gornichec.www.wydawnictwokobiece.pl

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska