Bronisława Ostrowska-Saternus
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zawadzkiem
filia biblioteczna w Kielczy


Lato z Biblioteką też może być ciekawe!


W lipcu filia biblioteczna w Kielczy przygotowała dla dzieci i młodzieży program, który pozwolił na czynne i twórcze spędzenie wolnego czasu. Uczestnicy zajęć spotykali się przez tydzień na niezwykle zajmujących i ciekawych warsztatach:
– uczyli się tworzyć „łapacze snów” oraz poznali ich historię,
– robili bransoletki z makramy,
– bawili się w paleontologów, wykonując doświadczenia i obserwując, jak dinozaur "wykluwa się z jaja", a także tworząc niezwykłe prehistoryczne scenerie z własnoręcznie zrobionej masy solnej,
– wykonali niepowtarzalne prace plastyczne z niepotrzebnych płyt CD.Zabawa była przednia, a prace z ostatnich warsztatów można podziwiać na wystawce przygotowanej w filii bibliotecznej w Kielczy. Pozostałe rękodzieła trafiły do domów młodych artystów.W ostatnim dniu uczestnicy wakacyjnych spotkań wzięli udział w wycieczce do Sali zabaw w Zawadzkiem. Czekało tam na nich wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, trampolina, baseny z kulkami, park linowy i wiele innych. W trakcie zabawy można było zrobić sobie wyjątkowy brokatowy tatuaż lub kolorowy warkoczyk.

Dwie godziny zabawy minęły bardzo szybko. Nadszedł czas pożegnania i powrotu do domu. Rozstaliśmy się, zapraszając do odwiedzania naszej biblioteki oraz obiecując sobie, że spotykamy się za rok na zajęciach wakacyjnych w kielczańskiej filii bibliotecznej.

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska