Anna Wołk-Łaniewska
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Elsnera w Grodkowie


75-lecie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Elsnera w Grodkowie


25 października br. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Elsnera w Grodkowie obchodziła 75-lecie swojego istnienia. Wydarzenie zatytułowano "Józef Elsner patronem na 75-lecie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie" i też całość spotkania oscylowała właśnie wokół tematu patrona biblioteki.


Wynikiem wielomiesięcznych przygotowań do obchodów były m.in.: prezentacja nowego logotypu jednostki, publikacja o Józefie Elsnerze, ekspozycja pocztówek ze zwycięskimi pracami plastycznymi w konkursie zorganizowanym w 2020 r., wystawa o życiu Józefa Elsnera, a także inna – ze wspomnieniami z ostatnich pięciu lat grodkowskiej biblioteki. Prawdziwą perełką była gra planszowa "Śladami Józefa Elsnera", którą od początku do końca stworzyli pracownicy biblioteki.
Podczas obchodów można było także obejrzeć przedstawienie pt. "Scenki z życia młodego Józefa Elsnera" zaprezentowane przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie oraz zapoznać się z fragmentem publikacji Pani Marii Gądek-Burzyńskiej pt. Józef Elsner – swobodna wierszowana opowieść o wielkim kompozytorze.Na zakończenie obchodów, po przemowach i rozdaniu statuetek Przyjaciela Biblioteki wysłuchano koncertu "Południe z Józefem Elsnerem i jego pieśniami dla Grodkowa", który został wykonany przez Panów Marcina Lauzera oraz Jacka Trutę.
Fot.
                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska