W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia z wernisażu i wystawy prac Joanny Concejo do książki Pan Wyrazisty (16.03.2023)

16 marca mieliśmy zaszczyt gościć wybitną ilustratorkę Joannę Concejo, która odwiedziła nas przy okazji wernisażu swoich prac – ilustracji do książki Pan Wyrazisty, z tekstem Olgi Tokarczuk.

Spotkanie poprowadził opolski artysta, Józef Chyży.

Wystawę wzbogaconą o szkicowniki artystki można oglądać w Galerii WuBePe do 7 kwietnia.
Spotkanie odbyło się w ramach szóstej edycji Zaczytanego Opolskiego – akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.Zdjęcia ze spotkania z Grzegorzem Piątkiem (14.03.2023)

14 marca mieliśmy przyjemność gościć tegorocznego laureata Paszportu Polityki Grzegorza Piątka.

Z autorem m.in. o nagrodzonej książce Gdynia obiecana rozmawiał Grzegorz Pielak.Zdjęcia z koncertu Muzyka w Galerii (9.03.2023)

9 marca odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyka w Galerii, w wykonaniu młodych, niezwykle utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert poprowadziła Tamara Derda z Biblioteki Muzycznej WBP.Zdjęcia ze spotkania z Anną Goc (1.03.2023)

1 marca gościliśmy w naszej czytelni Annę Goc, dziennikarkę i redaktorkę, która w swojej książce reporterskiej Głusza oddaje głos osobom głuchym.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Kossowska.Zdjęcia z wernisażu wystawy "0 EURO" (15.02.2023)

15 lutego odbył się wernisaż wystawy "0 EURO", prezentującej kolekcjonerskie banknoty, których zadaniem jest promowanie turystyki, a także popularyzacja wiedzy o rozmaitych zabytkach historycznych i kulturowych.

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Numizmatyczne O. Olesno oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.Zdjęcia z koncertu Muzyka w Galerii (9.02.2023)

9 lutego odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyka w Galerii, w wykonaniu młodych, niezwykle utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert poprowadziła Aleksandra Bełkot z Biblioteki Muzycznej WBP.Zdjęcia ze spotkania z Magdaleną Mikołajczyk (17.01.2023)

17 stycznia gościliśmy twórczynię internetową, artystkę kabaretową, autorkę bloga matkojedyna.com oraz książki Jestem dość, Magdalenę Mikołajczyk.

Rozmowę poprowadziła Joanna Jaworska, blogerka i twórczyni instagramowego profilu o książkach uwaga.czytam.Zdjęcia z koncertu Muzyka w Galerii (12.01.2023)

12 stycznia odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyka w Galerii, w wykonaniu utalentowanych uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Koncert poprowadził Krzysztof Koss z Biblioteki Muzycznej WBP.Zdjęcia ze spotkania "Wiersze pachnące jedliną" (10.01.2023)

10 stycznia odbyło się spotkanie “Wiersze pachnące jedliną” będące częścią tradycji opolskiego środowiska literackiego. Jego członkowie, pod hasłem-cytatem z wiersza Karoliny Turkiewicz-Suchanowskiej, w radosnej atmosferze otwierali poetyckim słowem Nowy Rok 2023.

Spotkanie uświetniły:
Beata Piotrowska-Piersiak - skrzypce
Marzena Wójcik-Kaszczyszyn - keyboard
Teodozja Świderska - śpiew
Wiersze czytali poeci zrzeszeni w Nauczycielskim Klubie Literackim oraz zaproszeni goście:
Danuta Babicz-Lewandowska, Edmund Borzemski, Irena Bota, Harry Duda, Agnieszka Krokowicz, Elżbieta Lisak-Duda, Daniela Długosz-Penca, Teresa Kamieniecka-Hreczaniuk, Witold Hreczaniuk, Ada Jarosz, Zofia Kulig, Ewa Maj-Szczygielska, Kordian Michalak, Teresa Nietyksza, Wojciech Ossoliński, Beata Piersiak-Piotrowska, Walter Pyka, Ludmiła Małgorzata Sobolewska, Jan Szczurek, Teodozja Świderska, Magdalena Wiącek, Romana Więczaszek, Piotr ŻarczyńskiWięcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl
                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska