Nr 3/2017 (LXI) ISSN 2083-7321
W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia ze spotkania z Mariuszem Urbankiem (21.06.2017 r.)

21 czerwca w czytelni odbyło się spotkanie autorskie z publicystą i pisarzem Mariuszem Urbankiem.Zdjęcia z Nocy Kultury 2017 (16.06.2017 r.)

16 czerwca w Galerii WuBePe odbyła się kolejna odsłona Nocy Kultury, podczas której zaprezentowano wystawę unikatowych pocztówek z wizerunkami kobiet z przełomu XIX i XX wieku autorstwa Raphaela Kirchnera „Piękno doskonałe. Kobieta w ikonografii secesyjnej" (ze zbiorów Andrzeja Biernackiego). Wystawie towarzyszyła prelekcja dr. Adama Szymańskiego „Kobieta w sztuce secesyjnej”..Zdjęcia ze spotkania z Filipem Łobodzińskim (12.06.2017 r.)

12 czerwca w czytelni WBP miało miejsce spotkanie z Filipem Łobodzińskim, które poprowadził Artur Burszta.Zdjęcia z VIII Forum Opolskich Środowisk Literackich (6.06.2017 r.)

6 czerwca w czytelni WBP odbyło się VIII Forum Opolskich Środowisk Literackich „Literackie pokolenia”.
Gośćmi spotkania byli: prof. Dorota Simonides, prof. Janina Hajduk-Nijakowska, Teresa Nietyksza, Małgorzata Sobolewska, Edward Pochroń i Marian Buchowski . Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły: Magdalena Bal, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu (saksofon) i Agnieszka Spodymek, nauczyciel PSM (akompaniament).Zdjęcia ze spotkania ze Stefanem Chwinem (2. Festiwal Książki) (4.06.2017 r.)

4 czerwca w czytelni WBP ze swoimi czytelnikami spotkał się Stefan Chwin. Spotkanie odbyło się w ramach 2. Festiwal Książki, a prowadziła je prof. Elżbieta Dąbrowska z Uniwersytetu Opolskiego.Zdjęcia ze spotkania z Wojciechem Chmielarzem (2. Festiwal Książki) (3.06.2017 r.)

3 czerwca w czytelni WBP ze swoimi czytelnikami spotkał się Wojciech Chmielarz. Spotkanie odbyło się w ramach 2. Festiwal Książki, a prowadziła je Ewa Kosowska-Korniak.Zdjęcia z pierwszego dnia 2. Festiwalu książki (Orbitowski, SAGO, Dąbrowska) (2.06.2017 r.)

2 czerwca na błoniach WBP odbyły się imprezy związane z 2. Festiwalem Książki": spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim (prowadzone przez Marcina Rusnaka) i dwa koncerty - Sabiny Golanowskiej - SAGO oraz Ani Dąbrowskiej.Zdjęcia z „Wieczoru Styryjskiego" (25.05.2017 r.)

25 maja w pałacyku przy ul. Piastowskiej 20 miał miejsce „Wieczór styryjski. Kabaret o winie i polityce – przy styryjskim winie” przedstawiony przez Ewalda Dworaka. Impreza odbyła się w ramach 17. Wiosny Austriackiej.Zdjęcia z promocji wydawnictwa „Górny Śląsk w Polsce Ludowej” (18.05.2017 r.)

18 maja w sali spotkań w pałacyku odbyła się promocja wydawnictwa „Górny Śląsk w Polsce Ludowej” pod red. Adama Dziuroka i Bernarda Linka.
Spotkanie prowadził dr hab. Piotr Pałys.Zdjęcia z wernisażu wystawy „Miasto królewskie Székesfehérvár” (17.05.2017 r.)

17 maja w siedzibie Biblioteki Obcojęzycznej odbył się wernisaż wystawy „Miasto królewskie Székesfehérvár”.
Wystawę prezentowali bibliotekarze z Biblioteki Komitatu im. Vörösmarty Mihálya w Székesfehérvar na Węgrzech.Zdjęcia z wernisażu wystawy „Z kresowego albumu – Lwów" (16.05.2017 r.)

16 maja w Galerii WuBePe miał miejsce wernisaż wystawy „Z kresowego albumu – Lwów".Zdjęcia z festiwalu kultur i języków świata „Międzynarodowy zawrót głowy” (13.05.2017 r.)

13 maja br. na błoniach WBP odbył się pierwszy festiwal kultur i języków świata „Międzynarodowy zawrót głowy”.
Imprezę uświetniły m.in.: spotkanie z Jarosławem Kretem oraz koncert zespołu Beltaine.Zdjęcia z finału konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim”

12 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2016 r.
Główną nagrodę zdobyła filia biblioteczna w Zagwiździu, prowadzona przez panią Agnieszkę Jasińską.
Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne Andrzeja Czernika oraz Żanety Plotnik i Kuby Mitoraja.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (11.05.2017 r.)

11 maja w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.Zdjęcia ze spotkania z Mirosławem Wlekłym (9.05.2017 r.)

9 maja w czytelni Mirosław Wlekły opowiadał o swojej książce „Tu byłem. Tony Halik”. Spotkanie prowadził Grzegorz Pielak.Zdjęcia z podpisania umowy o współpracy z UO i spotkania z prof. Jackiem Gutorowem (25.05.2017 r.)

26 kwietnia w czytelni odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy WBP z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz spotkanie z prof. Jackiem Gutorowem połączone z promocją tomiku poezji Davida Jonesa, Geoffreya Hilla i Charlesa Tomlinsona „Wygnani z raju” - w wyborze, przekładzie i opracowaniu Jacka Gutorowa.
Spotkanie prowadził dr Bartosz Suwiński.
W imieniu uniwersytetu umowę podpisała prof. Joanna Czaplińska.Zdjęcia z promocji wydawnictwa „Raport Witolda” i finisaż wystawy „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony" (25.05.2017 r.)

25 kwietnia w czytelni WBP miała miejsce promocja wydawnictwa „Raport Witolda” i finisaż wystawy „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony".
W spotkaniu wzięli udział: Małgorzata Kupiszewska (Krakowska Fundacja „Gdzie”) i dr Piotr Stanek (Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu).Zdjęcia z Opolskich Spotkań Fantastycznych (22.04.2017 r.)

22 kwietnia w pałacyku oraz na błoniach WBP odbyły się Opolskie Spotkania Fantastyczne zorganizowane przez bibliotekę oraz Opolski Klub Fantastyki Fenix.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (13.04.2017 r.)

13 kwietnia w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.Zdjęcia ze spotkania autorskiego z austriackim pisarzem Martinem Pollackiem (6.04.2017 r.)

6 kwietnia, w ramach 17. Wiosny Austriackiej, w czytelni odbyło się spotkanie z austriackim pisarzem Martinem Pollackiem promujące jego najnowszą książkę „Topografia pamięci".Zdjęcia z otwarcia wystawy „KALIOPE Austria. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce" (4.04.2017 r.)

4 kwietnia, w ramach 17. Wiosny Austriackiej, w czytelni została otwarta wystawa zatytułowana „KALIOPE Austria. Kobiety w społeczeństwie, kulturze i nauce".Więcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl
   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska