Nr 2/2018 (LXII) ISSN 2083-7321
W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia ze spotkania „Wydarzenia marcowe 1968 roku w oczach uczestników” (27.03.2018 r.)

27 marca w czytelni odbyło się spotkanie „Wydarzenia marcowe 1968 roku w oczach uczestników”. Z uczestnikami studenckich protestów sprzed 50 lat – Krzysztofem Borkowskim i Harrym Dudą - rozmawiał dr Zbigniew Bereszyński. W wydarzenia marcowe 1968 roku wprowadził dr Bartosz Kuświk, Dyrektor Instytutu Śląskiego w Opolu Naczelnik Delegatury IPN.Zdjęcia z Opolskiego Dnia Grania RPG (24.03.2018 r.)

24 marca w pałacyku WBP można było wziąć udział w kolejnym „Opolskim Dniu Grania” zorganizowanym wspólnie z Opolskim Klubem Fantastki "Fenix".Zdjęcia z wieczoru poetyckiego Magdaleny Wiącek (21.03.2018 r.)

21 marca w Galerii WuBePe swoimi wierszami podzieliła się z publicznością Magdalena Wiącek. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Mój Duch Przyjazny.Zdjęcia ze spotkania z Tomaszem Kubą Kozłowskim „Od Brześcia i Rarańczy do Kaniowa” (5.03.2018 r.)

5 marca w czytelni WBP odbyło się spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią zatytułowane „Od Brześcia i Rarańczy do Kaniowa”.Zdjęcia z wernisażu wystawy „Prawdy Polaków - manifestacja odwagi i wiary” (5.03.2018 r.)

5 marca Galeria WuBePe zaprosiła na wernisaż wystawy „Prawdy Polaków - manifestacja odwagi i wiary”.
Organizator wystawy:
Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu (IPN)
Partnerzy: Instytut Śląski w Opolu, Sieć Ziem Zachodnich i Północnych,
Muzeum Śląska Opolskiego,
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu,
Archiwum Państwowe w OpoluZdjęcia z Opolskiego Dnia Grania w RPG (24.02.2018 r.)

5 grudnia w pałacyku WBP ze swoimi czytelnikami spotkał się mieszkający w Wiedniu pisarz Radek Knapp. Spotkanie prowadziła Monika Wójcik-Bednarz.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (8.02.2018 r.)

8 lutego w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia z wernisażu wystawy Jarka Majchera „TATRY i PIENINY. Śladami pierwszych turystów i fotografów" (7.02.2018 r.)

7 lutego Galeria WuBePe gościła Jarka Majchera, który otworzył wystawę swoich prac „TATRY i PIENINY. Śladami pierwszych turystów i fotografów".Zdjęcia z koncertu zespołu wokalnego „Il Canto Con Gioia" (1.02.2018 r.)

1 lutego w Galerii WuBePe „Kolędowe last minute” zaprezentował zespół wokalny „Il Canto Con Gioia".Zdjęcia ze spotkania z Agnieszką Biegańską-Klimas (30.01.2018 r.)

30 stycznia w pałacyku WBP odbyło się spotkanie poetyckie z Agnieszką Biegańską-Klimas „Myśli zapisane w słowach".
Wieczór połączony był z finisażem wystawy „My ze strychu”.Zdjęcia z Dnia Grania RPG (27.01.2018 r.)

27 stycznia w pałacyku WBP odbył się kolejny Dnia Grania RPG zorganizowany przez Opolski Klub Fantastyki „Fenix".Zdjęcia ze spotkania poetycko-muzycznego „Wiersze pachnące jedliną” (18.01.2018 r.)

18 stycznia w Galerii WuBePe miało miejsce doroczne spotkanie poetycko-muzyczne pod hasłem „Wiersze pachnące jedliną”.
Uczestniczyli w nim członkowie oraz sympatycy Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu. Spotkaniu towarzyszył recital Iwony Wylęgały.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (11.01.2018 r.)

11 stycznia w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia z wernisażu wystawy „My ze strychu” (9.01.2018 r.)

9 stycznia w Galerii WuBePe odbył się wernisaż wystawy „My ze strychu” artystów ze Stowarzyszenia Mój Duch Przyjazny oraz koncert zespołu Sinful Betty’s Band.Więcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska