Nr 3/2018 (LXII) ISSN 2083-7321
W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia z koncertu „Muzyka w Galerii czyli galeria muzyki" (14.06.2018 r.)

14 czerwca w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia ze spotkania jubileuszowego z Bogusławem Szybkowskim (11.06.2018 r.)

11 czerwca w czytelni WBP swój jubileusz świętował Bogusław Szybkowski. Spotkanie prowadził prof. Stanisław Sławomir Nicieja.Zdjęcia z 2. Festiwalu Kultur i Języków Świata (09.06.2018 r.)

21 marca w Galerii WuBePe swoimi wierszami podzieliła się z publicznością Magdalena Wiącek. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Mój Duch Przyjazny.Zdjęcia ze spotkania z Jackiem Dehnelem (07.06.2018 r.)

7 czerwca w czytelni WBP ze swoimi czytelnikami spotkał się Jacek Dehnel. Spotkanie prowadzili: Aleksandra Olszewska i Artur Burszta.Zdjęcia z wernisażu wystawy „Z kresowego albumu – Wilno” (05.06.2018 r.)

5 czerwca w Galerii WuBePe miał miejsce wernisaż wystawy „Z kresowego albumu – Wilno”.Zdjęcia ze spotkania poetyckiego z Marcinem Weissem (30.05.2018 r.)

30 maja w Galerii WuBePe w pałacyku odbyło się spotkanie poetyckie z Marcinem Weissem „Wędrówki z niespokojnym duchem”. Spotkanie prowadziła Małgorzata Sobolewska.Zdjęcia z dnia dla mieszkańców narodowości ukraińskiej - OPOLSKIE WITA (27.05.2018 r.)

27 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu miało miejsce wydarzenie OPOLSKIE WITA, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty województwa opolskiego dla mieszkańców narodowości ukraińskiej. Przy stanowisku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej można było:
- poznać zbiory biblioteki,
- zapisać się do biblioteki,
- uczestniczyć w konwersacjach językowych,
- znaleźć dla siebie interesujące wydarzenie organizowane przez bibliotekę.Zdjęcia ze spotkania poetyckiego z Barbarą Chudzik (22.05.2018 r.)

22 maja w pałacyku odbyło się spotkanie poetyckie z Barbarą Chudzik „Kieszenie Pełne Kasztanów”.
Oprawę muzyczną zapewnili Aniela Chudzik i Petr Zaruba.Zdjęcia z promocji wydawnictwa „Górny Śląsk w Polsce Ludowej T.2, Przywódcy – bohaterowie – wrogowie” (16.05.2018 r.)

16 maja w pałacyku odbyła się promocja wydawnictwa „Górny Śląsk w Polsce Ludowej T.2, Przywódcy – bohaterowie – wrogowie”. W spotkaniu wzięli udział: dr Bernard Link, mgr Leokadia Drożdż, dr hab. Piotr Pałys.Zdjęcia z promocji zbioru wierszy Jana Szczurka „W poszukiwaniu panaceum” (15.05.2018 r.)

15 maja w pałacyku swój tomik wierszy „W poszukiwaniu panaceum” promował Jan Szczurek.
Spotkanie z muzycznym udziałem Staszka Młynarskiego prowadził Janusz Ireneusz Wójcik.Zdjęcia ze spotkania autorskiego i promocji książki „Słodziutki. Biografia cukru” Judyty Watoły i Dariusza Kortko (14.05.2018 r.)

14 maja w czytelni swoją książkę „Słodziutki. Biografia cukru” promowali Judyta Watoła i Dariusz Kortko.Zdjęcia z Opolskiego Dnia Grania w RPG (12.05.2018 r.)

12 maja w pałacyku WBP można było wziąć udział w kolejnym „Opolskim Dniu Grania” zorganizowanym wspólnie z Opolskim Klubem Fantastki "Fenix".Zdjęcia z wystawy starodruków po konserwacji (11.05.2018 r.)

11 maja w czytelni można było wziąć udział w Dniach otwartych Funduszy Europejskich - wystawie starodruków po konserwacji w ramach zadania „Konserwacja z digitalizacją starodruków, rękopisów, grafik i kartografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu”.Zdjęcia z podsumowania konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2017 r. (10.05.2018 r.)

10 maja br. na zamku w Rogowie Opolskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej w woj. opolskim” za 2017 r. Główną nagrodę zdobyła filia biblioteczna w Piotrówce, prowadzona przez panią Teresę Keller i filia biblioteczna w Zielinie, prowadzona przez panią Teresę Pawłowską. Uroczystości towarzyszyły występy literacko-muzyczne Marty Fox oraz Artura Gotza.Zdjęcia z koncertu „Muzyka w Galerii czyli galeria muzyki" (10.05.2018 r.)

10 maja w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia z IX Forum Opolskich Środowisk Literackich (09.05.2018 r.)

9 maja w czytelni miał odbyło się IX Forum Opolskich Środowisk Literackich pod hasłem „Te, które walczą piórem i słowem”. Bohaterkami tegorocznego Forum były Opolanki reprezentujące różne dziedziny życia - literaturę, sztukę, naukę, dziennikarstwo i teatr - Elżbieta Lisak-Duda, prof. Anna Pobóg-Lenartowicz, Danuta Starzec, Arleta Los-Pławszewska oraz Basia Beuth. Spotkaniu towarzyszył minirecital w wykonaniu Basi Beuth z towarzyszeniem Jakuba Mitoraja (gitara).Zdjęcia z wernisażu wystawy malarstwa i rysunku Jolanty Szostak „Szare myśli o kolorze" (08.05.2018 r.)

8 maja w Galerii WuBePe miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Jolanty Szostak „Szare myśli o kolorze".Zdjęcia ze spotkania z Magdaleną i Maksymilianem Rigamonti (18.04.2018 r.)

18 kwietnia w czytelni swoją książkę „Echo” promowali Magdalena i Maksymilian Rigamonti.Zdjęcia z IX Opolskich Spotkań Fantastycznych (14.04.2018 r.)

14 kwietnia w pałacyku WBP oraz na błoniach można było wziąć udział w IX Opolskich Spotkaniach Fantastycznych. Współorganizatorem imprezy był Opolski Klub Fantastyki „Fenix”.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (12.04.2018 r.)

12 kwietnia w Galerii WuBePe odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia z jubileuszu 25-lecia Biblioteki Austriackiej (10-11.04.2018 r.)

Prezentujemy zdjęcia z jubileuszowych obchodów 25-lecia Biblioteki Austriackiej. W dniach 10-11.04 odbyły się: Międzynarodowa konferencja naukowa i warsztaty LILITH SPOTYKA KALLIOPE. AUSTRIA CZYTA, DYSKUTUJE I TŁUMACZY, część I w Studenckim Centrum Kultury UO, uroczysty koncert kwartetu fortepianowego STRATOS QUARTETT w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu oraz część II konferencji w czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.Zdjęcia z pobytu delegacji bibliotekarzy z Kladna i wernisażu wystawy "Via Hrabal" (4-6.04.2018 r.)

W dniach 4-6 kwietnia gościliśmy delegację bibliotekarzy ze Środkowoczeskiej Biblioteki Naukowej w Kladnie. 5 kwietnia w Galerii WuBePe odbył się wernisaż wystawy „Via Hrabal” (org. Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, Stowarzyszenie SERPENS Środkowoczeska Biblioteka Naukowa w Kladnie).Więcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska