Nr 2/2019 (LXIII) ISSN 2083-7321
W obiektywie bibliotecznym. Spotkania - wernisaże – jubileusze


Zdjęcia z promocji „Leksykonu Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej” (28.03.2019)

28 marca w pałacyku WBP prof. dr hab. Zenon Jasiński i prof. UO dr hab. Bogdan Cimala promowali swój „Leksykon Polaków w Republice Czeskiej i Republice Słowackiej”. Gościem spotkania była Otylia Toboła, redaktorka telewizji czeskiej w Ostrawie.Zdjęcia ze spotkania z Tomaszem Kubą Kozłowskim „Z Piłsudskim do Ostrej Bramy” (25.03.2019)

25 marca w czytelni Tomasz Kuba Kozłowski podzielił się z czytelnikami opowieścią „Z Piłsudskim do Ostrej Bramy. Wileńska Wielkanoc 1919 roku i kaziukowy spacer po Wilnie”.Zdjęcia z koncertu z cyklu „Muzyka w Galerii, czyli galeria muzyki” (14.03.2019)

14 marca w Galerii WuBePe odbył się kolejny z cyklu „Muzyka w Galerii czyli galeria muzyki” koncert młodych muzyków oraz ich nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.Zdjęcia ze spotkania z Bogusławem Szybkowskim i wernisażu wystawy fotograficznej „Portret pięknej kobiety” (8.03.2019)

8 marca w czytelni Bogusław Szybkowski zaprezentował wystawę fotograficzną zatytułowaną „Portret pięknej kobiety”, powstałą w oparciu o jego bogatą kolekcję zdjęć.
Obecni wiele dowiedzieli się o historii fotografii, dawnych opolskich fotografach i ich atelier, ale także o historii damskiego stroju i pierwszych wyprawach kobiet w góry.Zdjęcia z wernisażu wystawy fotograficznej Krzysztofa Świderskiego „Portfolio” (5.03.2019)

5 marca Galeria WuBePe zaprosiła na wernisaż wystawy fotograficznej Krzysztofa Świderskiego „Portfolio”.Zdjęcia z promocji książki Wojciecha Tochmana „Pianie kogutów, płacz psów” (28.02.2019)

28 lutego Wojewódzka Biblioteka Publiczna gościła reportera Wojciecha Tochmana, który promował swoją książkę zatytułowaną „Pianie kogutów, płacz psów”.Zdjęcia z promocji książki Jolanty Kosowskiej „Trzy razy miłość” (23.02.2019)

23 lutego w pałacyku WBP Jolanta Kosowska promowała swoją książkę „Trzy razy miłość”.Zdjęcia ze spotkania „Z szafy i z szuflady” (22.02.2019)

22 lutego w Galerii WuBePe miał miejsce wieczór muzyczno-poetycki zatytułowany „Z szafy i z szuflady”, współorganizowany przez stowarzyszenie „Mój Duch Przyjazny”.
Artystycznemu spotkaniu towarzyszył pokaz dziergutek Elżbiety Żłobickiej.Zdjęcia z promocji książki „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” (21.02.2019)

21 lutego w pałacyku WBP dziennikarz Dmytro Antoniuk promował swoją książkę „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie”.Zdjęcia z promocji książki „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP” (16.02.2019)

16 lutego w pałacyku WBP Agnieszka Rybak i Anna Smółka promowały swoją książkę „Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP”.
Spotkanie prowadził Grzegorz Pielak.Zdjęcia z wernisażu wystawy grafik z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu „Potęga małej formy 2” (12.02.2019)

12 lutego w Galerii WuBePe miało miejsce wystawy grafik z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu zatytułowanej „Potęga małej formy 2”.Zdjęcia z autorskiego oprowadzania po wystawie prof. S. S. Nicieji „Nie tylko Kresowa Atlantyda” (24.01.2019)

24 stycznia w Galerii WuBePe prof. Stanisław Sławomir Nicieja oprowadzał czytelników po wystawie zdjęć i plakatów ze spotkań autorskich „Nie tylko Kresowa Atlantyda”.Zdjęcia z promocji książki dr Beaty Świerczewskiej „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny” (15.01.2019)

15 stycznia w pałacyku WBP dr Beata Świerczewska promowała książkę zatytułowaną „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. Spotkanie prowadził Harry Duda. Oprawę muzyczną zapewnił Wojciech Idzik.Zdjęcia z debaty „Opolskie – kultura od kulis” (10.01.2019)

10 stycznia 2019 roku w Galerii WuBePe debatę opolskich środowisk twórczych zatytułowaną „Opolskie – kultura od kulis” prowadził Tomasz Zacharewicz.Zdjęcia ze spotkania autorskiego z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją (09.01.2019)

9 stycznia odbyło się spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją zatytułowane: „12 tomów niekończącej się historii – Kresowa Atlantyda”.
Wydarzenie promowało XI oraz XII tom cyklu „Kresowa Atlantyda”.Więcej fotorelacji z imprez w WBP w Opolu można obejrzeć na stronie WBP w Opolu w zakładce „Galerie” www.wbp.opole.pl

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska