Nr 4/2019 (LXIII) ISSN 2083-7321
Magdalena Lubda
GBP w Popielowie


Razem można więcej – o współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu z Gminną Biblioteką Publiczną w Popielowie


W czerwcu bieżącego roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy urzędem Gminy Popielów a Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Opolu, którego celem jest partnerska współpraca Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego i Gminnej Biblioteki Publicznej w Popielowie.

Pierwszym wspólnym działaniem była akcja „Na dobry początek – książka na wakacje” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci, które miały miejsce 30 czerwca podczas oficjalnego otwarcia kąpieliska Wodna Przystań w Nowych Siołkowicach. Gościliśmy bibliotekarki Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego – Iwonę Głowacką i Barbarę Kopkę – które przygotowały zajęcia dla najmłodszych uczestników imprezy.


Pod namiotem odbywały się warsztaty czytelnicze. Dzieci co godzinę mogły, pod fachowym okiem bibliotekarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i Gminnej Biblioteki Publicznej w Popielowie, wykonywać różnorodne prace plastyczne związane z określonym bohaterem książkowym. I tak powstało mniej więcej trzydzieści zakładek do książek z krową Matyldą, pięćdziesiąt pudełeczek-słoni na skarby, piętnaście kruków i dziesieć postaci Pana Kuleczki. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie wykonywały ciekawe prace, odpoczywając w cieniu namiotu od upału. Rodzicom również spodobała się ta akcja, dopytywali nawet, czy będziemy obecne na kąpielisku podczas innych weekendów tego lata.


My natomiast jesteśmy bardzo zadowolone z pierwszego wspólnego działania z MBP w Opolu, zdobyłyśmy bowiem nowe doświadczenie, a współpraca przy zajęciach okazała się owocna i przyjemna.

Planujemy kolejne etapy naszej współpracy. Wzajemne odwiedziny w naszych placówkach, wymianę doświadczeń zawodowych, przeprowadzenie kolejnych warsztatów i imprez dla dzieci. Porozumienie nie określa szczegółowo działań i zadań, które mielibyśmy podejmować, dlatego dalsze inicjatywy będą wynikały z potrzeb naszych placówek.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca przyniesie nowe doświadczenia i korzyści obu placówkom.


   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska