Nr 1/2019 (LXIII) ISSN 2083-7321
Od Redakcji


Z drobnym poślizgiem oddajemy Państwu najnowszy numer Bibliotekarza Opolskiego. Rozpoczynamy go tekstem Łukasza Kluzy o bibliotekach w małych miejscowościach. O ich szansach i potencjale. Niezależnie jednak, czy biblioteka usytuowana jest na wsi, w miasteczku czy w dużym mieście bardzo często organizowane są w niej spotkania autorskie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła sprawdzić, co faktycznie dają takie spotkania. Jak przekładają się one na wyniki czytelnicze. A może nie? O tym można przeczytać w artykule Czy spotkania autorskie są potrzebne? Analiza badania „Efekt autora”.

Warto spojrzeć na pracę Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, która od wielu lat skutecznie rozszerza własną ofertę kulturalną poprzez współpracę z obcokrajowcami przebywającymi w naszym mieście.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacjami. Pod hasłem „Garniemy się do słów” po raz szesnasty MBP w Opolu zorganizowała Opolską Jesień Literacką. Klasycznie ciekawie było na konwencie fantastycznym Opolcon. Przekonamy się też, jakie korzyści niesie ze sobą udział w projekcie „Praktyka dla praktyka”.

Nowy rok to często czas nowych pomysłów i nowych wyzwań. Dlatego Drogi Czytelniku życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, aby w zdrowiu i w spokoju udało się Tobie zrealizować każde marzenie, każdy plan. By nigdy nie dopadły Cię chwile zwątpienia ani żadne trudności na drodze, którą będziesz podążać do wyznaczonego celu.


Redakcja Bibliotekarza Opolskiego

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska