Od Redakcji


Trudno uwierzyć, prawda? Znowu minął rok – jakby szybciej, właściwie nie wiadomo kiedy i wcale nie weselej. W konkursie na najczęściej wypowiadany zwrot z pewnością wygrałyby ten powtarzany po wielokroć w pracy i domu – ‘trudne czasy’. Odczuliśmy to także w bibliotekach, ale chociaż w przededniu Świąt Bożego Narodzenia nie mówmy o problemach. Przeciwnie – cieszmy się wszystkim tym, co dobre.

Polecamy Państwu ostatni w tym roku numer „Bibliotekarza Opolskiego”, w którym – właśnie jakby na przekór ogólnemu nastrojowi ¬– bardzo optymistyczne relacje z wydarzeń ostatniego kwartału mijającego roku w bibliotekach publicznych woj. opolskiego i zaprzyjaźnionych z nami instytucjach. Z artykułów, za które serdecznie dziękujemy, wynika jasno, że niezależnie od tzw. czasów bibliotekarz znowu dał radę! W małych czy dużych książnicach, dniem i nocą (!) organizowali Państwo dla swoich czytelników wspaniałe imprezy, nie szczędząc sił i środków. Toczyły się projekty, warsztaty czy ogólnopolskie konkursy (gratulujemy wysokich miejsc). Tłumnie zwiedzano wystawy, spotykano się z ulubionymi autorami (ba! osobiście z nimi przeprowadzano wywiady), świętowano piękne jubileusze, a w klubach żarliwie dyskutowano o książkach i mangach. Niektórzy szczęśliwcy bywali na warszawskich konferencyjnych salonach i zagranicznych bożonarodzeniowych jarmarkach. Właśnie m.in. o tym możecie przeczytać Państwo w tym numerze „Bibliotekarza Opolskiego”.

Koniec roku to także czas tworzenia nowych zawodowych koncepcji na ten przyszły. To dobra okazja, aby zaplanować wzbogacenie oferty swojej biblioteki np. o dostęp do książki elektronicznej. Dlaczego i jak to zrobić? Podpowiedzi proszę szukać w spisie treści.

W naszej pracy wszystko zawsze jednak kręci się przede wszystkim wokół książek i czasopism, zatem i w naszym nie może zabraknąć ich ciekawych recenzji.

Drogim Czytelnikom życzymy i na czas świąteczny, i na prozę życia w 2023 roku wiele świętego pokoju i spokoju, czasu dla Bliskich, cierpliwości w pracy oraz wyłącznie szczęśliwych dni niczym z pogodnej powieści.

W imieniu Redakcji
Kamilla Wójt

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska