Od Redakcji


Choć polska złota jesień nastraja nas optymistycznie, nie zapominajmy o nadal czyhającym zagrożeniu zakażeniem Covid-19. Niestety choroba dopadła także część redakcji, stąd opóźnienie w opublikowaniu niniejszego numeru „Bibliotekarza Opolskiego”, za które przepraszamy zarówno autorów artykułów, jak i czytelników. Szczególnie przykro nam, że materiał o konferencji organizowanej przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne ukazuje się post factum. Jesteśmy jednak przekonani, że już samo zapoznanie się z programem i atrakcjami tego wydarzenia zachęci potencjalnych uczestników kolejnych edycji do wzięcia w nim udziału.

Jesienne ciepło dane nam w tym roku nad wyraz hojnie świetnie łączy się ze wspomnieniami wakacji, które to jak wiadomo, w bibliotekach nigdy czasem wolnym nie są – wręcz przeciwnie, o czym zaświadczają liczne relacje z zajęć dla dzieci i młodzieży. Polecamy je Państwa uwadze, bo to skarbnica pomysłów i inspiracji dla każdej książnicy, także tej o skromnych możliwościach finansowych. Kolejny raz okazuje się, że podstawą sukcesu jest wyobraźnia i zapał, a wtedy po bibliotece można nawet… jeździć konno! Zresztą pomysłowości nie brakowało nikomu. Mnóstwo pięknych dzieł powstało przy bibliotecznych stołach, inne na warsztatach w zaprzyjaźnionych placówkach, a cała masa wrażeń – na wydarzeniach i imprezach wspólnie organizowanych. To było dla Państwa bardzo pracowite lato i należą się za ten trud duże brawa!

Na szczęście w minionym kwartale nie brakowało także prawdziwie świątecznego odpoczynku, a tym były m.in. spotkania autorskie i fantastyczne (dosłownie) festiwale. No i jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło być zaproszonym na podwieczorek do hrabiego, a tu taka historia w Strzelcach Opolskich!

Już tradycyjnie zapraszamy także do lektury ekskluzywnego wywiadu z pisarką, przeglądu wydarzeń w Dyskusyjnych Klubach Książki, recenzji wartościowych nowości książkowych, rekomendacji mang, czasopism i gier. Zachęcamy do spędzenia miłych chwil w doborowym, bibliotekarskim towarzystwie.

W imieniu Redakcji
Kamilla Wójt

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska