Nr 4/2018 (LXII) ISSN 2083-7321
Od Redakcji


Choć za nami gorące dni lata i wakacyjny odpoczynek, to jednak w opolskich bibliotekach trudno doszukiwać się jakiegokolwiek urlopowego rozprężenia. Kolejna placówka, tym razem w Oleśnie, może pochwalić się zmianami na lepsze. 21 września nastąpiło oficjalne otwarcie Oleskiej Biblioteki Publicznej, która przez rok działa w pomieszczeniach zastępczych w wyniku generalnego remontu siedziby głównej. Efekt końcowy przerósł oczekiwanie niejednego czytelnika.

Warto przeczytać o interesujących inicjatywach mających miejsce w Muzotece, oddziale Biblioteki w Prudniku. W artykule tym dowiemy się jak przy niewielkich nakładach, z odrobią chęci i cierpliwości pozyskać nowych czytelników.

Staramy się też podpatrywać i wyłapywać co najlepsze w bibliotekach zagranicznych. Tym razem relacja z wizyty pracowników WBP w Opolu w Koblencji.

W 100-lecie wprowadzenia praw kobiet Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaproponowała pod hasłem „Kobiety, które chcą więcej” cykl różnych imprez podczas których starano się pokazać Opolankom aktywność kobiet na różnych polach działalności literackiej, artystycznej, popularyzującej naukę by zainspirować do rozwijania własnej twórczości i pasji.

Bibliotekarz Opolski to czasopismo skierowane do bibliotek wszystkich typów. Stąd podsumowanie pięciu lat międzynarodowych konferencji Medical Science Pulse, odbywających się w PMWSZ w Opolu przy dużym wsparciu tamtejszej biblioteki.

Zapraszamy do lektury!


Redakcja Bibliotekarza Opolskiego

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska