Nr 3/2017 (LXI) ISSN 2083-7321
Od Redakcji


Ostatni kwartał obfitował w wydarzenia literackie, kulturalne i biblioteczne. Udało się podsumować pierwszą edycję konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej woj. opolskiego” w 2016 roku. Uroczystość na zamku w Rogowie Opolskim była prawdziwym bibliotekarskim świętem, które doskonale wkomponowało się w obchody Tygodnia Bibliotek. Kolejna edycja została ogłoszona, liczymy, że również tym razem odzew opolskich filii będzie duży.

Wielkim świętem książki, organizowanym po raz drugi w Opolu był Festiwal Książki. Dodatkowo zaakcentowane zostało 800-lecie Opola, które jest obchodzone w tym roku. Stolica województwa oferuje w związku z tym wiele atrakcyjnych wydarzeń i zaprasza mieszkańców całego województwa do wspólnego świętowania.

Wśród imprez na stale wpisanych w opolski harmonogram nie mogło zabraknąć Wiosny Austriackiej. Program, jak zawsze bardzo bogaty, przyciągnął wielu zainteresowanych z miasta jak i z całego województwa opolskiego. Konkurs wiedzy o Austrii jak co roku „ściągnął” uczestników z całego kraju. VIII Opolskie Spotkania Fantastyczne również mogły liczyć na znaczną frekwencję. Słowem, Opole bardzo owocnie „zajęło” czas swoim mieszkańcom i gościom.

Ale nie tylko Opole. Biblioteki w województwie również zaproponowały swoim czytelnikom interesujące imprezy, wydarzenia kulturalne wpisane w Noc Bibliotek, czy Tydzień Bibliotek. Konkursy, spotkania autorskie, jubileusze…. Zapraszamy do lektury relacji, podsumowań i wrażeń, jakie zostawiły w uczestnikach wspomniane wydarzenia.


Redakcja Bibliotekarza Opolskiego

   "Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska