Od Redakcji


Jak zawsze staramy się trzymać rękę na pulsie naszego branżowego życia, dlatego w niniejszym numerze „Bibliotekarza Opolskiego” kolejna porcja relacji z Opola i terenu, artykułów o wspólnym mianowniku – książki, czasopisma i czytelnictwo oraz wszystko, co się z tym wiąże. A smaków i smaczków w tej porcji jest wiele. Na słodki tort w autorskiej polewie zajrzymy do Pokoju, gdzie uroczyście zainaugurowano działalność biblioteki w nowym, przepięknym miejscu. Jak na rodzinnym kinderbalu, pełnym śmiechu, ale i lektury było w bibliotece w Strzeleczkach oraz jej filiach, bo wspólne czytanie to dobra zabawa. Nysa przekona nas, że nie tylko z książką jej po drodze, ale do czytelnika ma zawsze BLISKO, nawet gdy zabiera się go w pełną doznań podróż. Azjatyckie i fantastyczne menu poznamy dzięki relacji z konwentu Opolcon, a inspirujący artykuł z Głuchołaz o mangach powinien skłonić nas do refleksji, czy aby na pewno robimy wszystko – my bibliotekarze – żeby zachęcić młodych ludzi do odwiedzenia biblioteki.

To oczywiście tylko wycinek zawartości tego numeru. Można powiedzieć – na przystawkę i zachętę. Przygotowaliśmy jak zawsze ciekawe recenzje, polecajki, nowości wydawnicze i prasówkę z przeszłości. Zawsze cieszy nas i napawa dumą wywiad na wyłączność z pisarzem czy autorką. Crème de la crème jest dzisiaj wywiad z Anną Matusiak.

Polecamy serdecznie „Bibliotekarza Opolskiego”, zachęcając wszystkich jego czytelników do współtworzenia już kolejnego numeru.

W imieniu Redakcji życzę wszystkim Państwu udanego, bezpiecznego i zasłużonego wypoczynku, oczywiście nad lekturą „Bibliotekarza Opolskiego”.

W imieniu Redakcji
Kamilla Wójt

                                                              

"Bibliotekarz Opolski" jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0 Polska